Batı Mah. 23 Nisan Cad. Beydemir İşhanı No:12 Kat:2 Pendik/İSTANBUL

ÜDY Belgesi , ÜDY Belgesi Çeşitleri

Anasayfa » ÜDY Belgesi , ÜDY Belgesi Çeşitleri

 

ÜDY Belgesi Nedir?

  • Üst düzey yönetici belgesinin kısaltmasıdır

 

ÜDY Belgesini Almakla Yükümlü Olan Kişilerin Bu Süreçle İlgili Bilmesi Gereken Konular. Kimler Alabilir, Ne İçin Kullanılır, Neden Kullanılması Gereklidir?

KARAYOLU TAŞIMA YÖNETMELİĞİ kapsamında faaliyet gösteren gerçek veya tüzel kişiliği temsil ve ilzam ederek ve/veya bu kişilerin faaliyetlerini fiilen sevk ve idare ederek sürekli ve etkin bir şekilde yöneten sahip, temsile yetkili ortak veya istihdam edilen Üst Düzey Yöneticilerin Alması Gereken Mesleki Yeterlilik Belgesidir.

Yetkili Eğitim Kurumlarından aldıkları eğitim sonunda, Milli Eğitim Bakanlığı Sınavlarında Başarı Gösterenler Üst Düzey Yönetici Belgesine yada ÜDY Belgesine sahip olurlar .

Üst Düzey yönetici belgesinin kısaltmasıdır. Kara Yolu taşıma yönetmeliği kapsamında B1, C2, D1, L1, L2, M2, N2, P2, R1, R2 ve T1 yetki belgesi sahiplerinin, en az birer adet üst düzey yönetici ve Üst Düzey yönetici türü mesleki yeterlilik belgesine sahip olmaları veya bu nitelikleri haiz kişileri istihdam etmeleri gerekir.

  • Enflasyonla Mücadele Kampanyası Ön Kayıt Yaptır Fırsatları Kaçırma
  • AS SRC Hızlı Güvenilir Garantili. Yılların Tecrübesi ÜDY Belgesini Sorun Olmaktan Çıkarıyor.
  • ÜDY 1 ÜDY2 ÜDY3 ÜDY 4 Deneme Sınavlarını Ücretsiz Deneyin !

ÜDY belgesi alacak kişilerin en az lise mezunu olması şarttır

ÜST DÜZEY YÖNETİCİ BELGESİ Ulaştırma Denizcilik Haberleşme Bakanlığı Kara Yolu Taşıma Yönetmeliği kapsamında ve Milli Eğitim Bakanlığının vermiş olduğu sınav takvimi çerçevesinde (95) teorik ders saati verilerek tamamlanması amaçlanmıştır.Bunun neticesinde yetki alan kurumumuz adaylarımızın eğitiminin tamamlanıp, sınava hazır hale getirilip; bilinçlendirilmesi konusunda en yakın sınav tarihine hazırlar.Eğitimi tamamlayan kişiler M.E.B. tarafından yapılan Mesleki Yeterlilik Sınavına tabi tutulurlar.Yapılan sınavdan en az 70 baraj puanını aldıktan sonra belgeyi almaya hak kazanırlar.

ÜDY Eğitimlerinde Devamsızlık Hakkı

Eğitime tabi olan kişiler eğitimin 5’te 1’i (19 saat) için devamsızlık hakkını kullanabilirler.

  • Muafiyetli ÜDY Belgesi Nedir Şartları Nelerdir? Kimler Muafiyetli ÜDY belgesi alabilir? ÜDY TİO Muafiyetleri nelerdir?

ÜDY Eğitimden Muafiyet Şartları

ÜDY belgesini alacak kişiler şayet Üniversitelerin/Yüksekokulların 4 yıllık lisans eğitimi veren ulaştırma, lojistik, ulaştırma ekonomisi, taşımacılık, kara yolu trafiği bölümlerinden mezun olanlar ile diğer bölümlerinden mezun olup lojistik, ulaştırma, ulaştırma ekonomisi, taşımacılık, kara yolu trafiği alanlarında ihtisas, yüksek lisans veya doktora derecesi almış olanlar ise yetkili bir kuruma kayıt yaparak eğitime katılmadan sınava girebilirler.

ÜDY Belgeleri kendi arasında 4 ayrı guruptan oluşur. Bunlar SRC Belgelerindeki gibi mesleki sınıflandırma ile birbirinden ayrılır. ÜDY1 belgesi sahibi olan yöneticiler ÜDY2 belgesinede sahip olurlar. Benzer Şekilde ÜDY3 sahibi yöneticilerde ÜDY4 Belgesini almış sayılır. ÜDY Mesleki Yeterlilik Belgesi faaliyet alanlarına göre ÜDY1, ÜDY2 ÜDY3 VE ÜDY4 olarak ayrılır

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
×